Wycieczka na Ukrainę

Po dwóch pierwszych dniach intensywnych prac na cmentarzu w Rohatyniu, zakończyliśmy ten etap wycieczki Apelem Pamięci z udziałem zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszarda Stefaniaka i dyrektora szkoły Rafała Piotrowskiego. Mamy nadzieję, że porządkowanie kolejnych polskich grobów na tym cmentarzu będzie  możliwe w najbliższej przyszłości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za zaangażowanie i wysiłek poświęcony w prace na cmentarzu.

Kolejne dni wycieczki wypełnił program turystyczny. Zobaczyliśmy twierdze w Kamieńcu Podolskim i Chocimiu, zabytki starego miasta w Kamieńcu, ruiny pałacu w Skale Podolskiej, by ostatni dzień spędzić we Lwowie. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Cmentarza Łyczakowskiego. W tym niezwykle ważnym dla Polski miejscu zapaliliśmy znicze pod pomnikami Powstańców Styczniowych oraz Orląt Lwowskich. Na koniec mogliśmy podziwiać uroki lwowskiej starówki.

foto_-10 foto_-11 foto_-12 foto_-13 foto_-14 foto_-15 foto_-16 foto_-17 foto_-18 foto_-19 foto_-2 foto_-20 foto_-3 foto_-4 foto_-5 foto_-6 foto_-7 foto_-8