ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły, rozpoczęły się już 9 listopada na Placu Orląt Lwowskich. W zorganizowanej przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych i związków kombatanckich, a także uczniowie częstochowskich szkół i mieszkańcy.

10 listopada w naszej szkole zaprezentowane zostało przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów. Wieczorem natomiast w Filharmonii Częstochowskiej odbył się koncert „Na żołnierską nutę”, poprzedzony wręczeniem wyróżnień „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie.” Jesteśmy ogromnie dumni, gdyż zostało ono wręczone m.in. Zespołowi Szkół Technicznych. Pozostałymi wyróżnionymi byli: Kapitan Tadeusz Muszyński oraz senator Grzegorz Lipowski.

Główne miejskie uroczystości rozpoczęły się 11 listopada przed grobem Nieznanego Żołnierza w Alei Sienkiewicza, skąd uczestnicy przemaszerowali na Plac Biegańskiego, gdzie przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego odczytany został Apel Pamięci i złożone wiązanki kwiatów. Po raz pierwszy w uroczystościach wzięli udział kadeci z naszej szkoły. Dziękujemy im oraz pocztom sztandarowym za godne reprezentowanie szkoły.