PATRIOTYCZNE UROCZYSTOŚCI

Młodzież naszej szkoły ze sztandarami Zespołu Szkół Technicznych i Rodziny Katyńskiej w ostatnich dniach uczestniczyła w kilku wydarzeniach patriotycznych, mających miejsce w Częstochowie.

W piątek, 21 kwietnia w dzielnicy Gnaszyn uczczono 73. rocznicę powieszenia 10 zakładników. Zostali skazani na śmierć przez Niemców w 1944 roku, ponieważ nikt nie ujawnił nazwisk tych, którzy udzielali pomocy polskim partyzantom.

W sobotę, 22 kwietnia na cmentarzu Kule odbyły się uroczystości związane z obchodami 77. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

W niedzielę, 23 kwietnia na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Katyńskich oraz spektakl słowno-muzyczny pt. „I tylko pamięć została po tej katyńskiej nocy”. Przedstawienie przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 5 im. M. Reja.

Odbyły się również uroczystości wpisujące się w cykl obchodów organizowanych pod hasłem „Kwiecień – miesiącem pamięci Zesłańców Sybiru”. Początek zaplanowano na Skwerze Zesłańców Sybiru, a następnie odbył się przemarsz do Kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Słowackiego.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, członkowie organizacji kombatanckich, harcerze, uczniowie częstochowskich szkół oraz mieszkańcy Częstochowy.

Dziękujemy uczniom ZST za godne reprezentowanie szkoły.